Založ si blog

O vojne na Ukrajine minúta po minúte

Z dlhej chvíle som „zabrúsil“ na webové stránky internetového denníka SME.sk. Medzi inými novosťami som na stránke https://svet.sme.sk/c/22890563/ukrajina-rusko-vojna-online-minuta-po-minute-22-4-2022.html zaznamenal túto správu, citujem:

Európska únia a Spojené štáty varovali Čínu, že ak akokoľvek podporí Rusko v jeho vojenskom ťažení na Ukrajine alebo pri obchádzaní sankcií, poškodí si tým vzťahy so Západom.

Vyplynulo to z piatkového vyhlásenia námestníčky amerického ministra zahraničných vecí Wendy Shermanovej a generálneho tajomníka Európskej služby pre vonkajšiu činnosť Stefana Sannina na záver dvojdňového rokovania v Bruseli. (TASR)“

Toľkoto písmom; a na dôvažok obrazom:

SME, 22.4.2022, 17:50. [REPRODUKCIA (screenshot): F.Cudziš]

Z toho mi „docvaklo“, že každý členský štát Európskej únie alebo NATO, ktorý akokoľvek nepodporí Ukrajinu v jej obrane proti útoku Ruskej federácie, si poškodí vzťahy s USA.

A to by preň bolo – jajbeda! – vážne.

Pellegrini, Korčok a blábológovia

08.04.2024

Tak, máme na Slovensku zasa jedny voľby za sebou. Tentoraz prezidentské. Už prvému kolu predchádzala kopa rečí od všelijakých sociológov, politológov a rôznych iných im podobných …ógov, ktoré svojim divákom „pchali pod nos“ komerčné televízie, ba aj „verejnoprávna“ RTVS. Kvôli tým …ógom som (sám pre seba) vymyslel bohemizmom zapáchajúci [...]

80 rokov organizovanej filatelie v Liptovskom Mikuláši

14.03.2024

V šesťdesiatych rokoch minulého storočia, sedávali sme traja-štyria chlapci vedľa seba kdesi na lavičke, aby sme si prezreli, kto aké má poštové známky vo svojom filatelistickom albume. Zaujímal nás každý nový prírastok do kohokoľvek zbierky. Lúštili sme texty, ktoré na známke boli a kochali sme sa v kráse jej výtvarného prevedenia (kráse podľa našich kritérií). [...]

Niečo je zle

01.10.2023

Na Slovensku máme za sebou ďalšie parlamentné voľby, tentoraz, mimoriadne – predčasné. Nemienim teraz jasať (alebo bedákať) nad tým ako dopadli. Chcem sa len zamyslieť nad situáciou, ktorá nastala, a to cez prizmu dojmu, ktorý nastolili masmédiá, a to spôsobom podávania, ako prezentujú slovenskej verejnosti volebné výsledky. Keď som počul v televíznych [...]

Izrael / Tank / Gaza /

USA naznačujú možnosť uvalenia sankcií na vybrané jednotky izraelskej armády. Vrchol absurdity, odkázal Netanjahu

22.04.2024 10:59

Administratíva prezidenta USA Joea Bidena uvalí sankcie už tento týždeň na prápor Necah Jehuda.

medveď

Zásahový tím pre medveďa hnedého monitoruje lokalitu Uhlisko

22.04.2024 10:53

V banskobystrickej mestskej časti Uhlisko obyvatelia v nedeľu zaznamenali pohyb medveďa.

Izrael / Hamas /

Šéf izraelskej vojenskej rozviedky odstúpi pre zlyhania vedúce k útoku Hamasu

22.04.2024 10:38

Pri teroristických útokoch vedených militantmi palestínskeho radikálneho hnutia na juhu Izraela zahynulo približne 1200 ľudí a ďalších 250 ich bolo unesených do Gazy.

Polícia, Nemecko, kukláči

Nemecko zadržalo troch čínskych špiónov. Zaujímali sa o vojenské technológie

22.04.2024 10:33, aktualizované: 10:47

Zadržaní sú podozriví, že odovzdávali citlivé technológie, ktoré by mohli byť využité na vojenské účely, čínskej civilnej rozviedke.

cudzis

Nezávislý, realisticky zmýšľajúci "voľnomyšlienkár", s úprimným záujmom o čo najdokonalejšie a najnázornejšie pochopenie (fyzikálneho) usporiadania objektívnej reality (sveta). Vyznávač hesla: Do nového tisícročia s novými myšlienkami!Svojimi myšlienkami nemám zámer nikoho urážať, chcem ho iba donútiť, aby sa nad nimi zamyslel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 47
Celková čítanosť: 209121x
Priemerná čítanosť článkov: 4449x

Autor blogu

Kategórie