Založ si blog

Stále s respirátorom k lekárovi! – Už ma to štve

Dnes som absolvoval naplánovanú kontrolu u očného lekára. Po vstupe do budovy, kde sú sústredené viaceré odborné lekárske ambulancie, som zaregistroval, že ľudia sa tu ešte stále pohybujú „maskovaní“. Lebo, popravde povedané, s odstupom času od poslednej zdravotnej kontroly, som si už nebol istý či táto debilina ešte stále platí. Veď už skapal aj ten „hlavný“, čo občanov (v tomto smere) buzeroval. Ak by niekto nesúhlasil s mojím postojom, nuž – je to len môj osobný názor. Ale, žiadam, aby sa to konečne a racionálne riešilo.

Keď som vošiel do čakárne, sedeli tam už zo štyria-piati klienti. Ambulancia sa nachádza na prvom poschodí, na ktoré som vyšiel peši, a s respirátorom sa mi tam – aj posediačky – dosť ťažko dýchalo. (Ani veľmi nečudo, v júni budem mať 70 rokov).

A pomyslel som si: Kvôli čomu tu musíme takto sedieť, ako dáki debili? Nepoviem, keby sme sem prišli – napríklad – s nejakým infekčným problémom … Ale sme tu kvôli kontrole – očí!

Kašlime už konečne na „logiku“ – že vraj do zdravotných zariadení pravidelne chodieva spústa pacientov, s množstvom kadejakých diagnóz, môže sa tu nachádzať spústa rôznych patogénov… Takým činom sa definitívne „premoríme“ možno desaťkrát pomalším tempom.

Do predajne potravín, napríklad, kam mnohí chodievame podstatne častejšie, žiadne rúška ani respirátory netreba. Okolo pokladní sa tam denno-denne „premelú“ stovky kupujúcich, a nedal by som krk za to, že sa medzi nimi nevyskytne aj zopár nakazených dákou infekciou! A predsa, tam rúška, respirátory či voľačo podobné netreba, resp. nie je to povinné.

Z ľudského hľadiska, aký je rozdiel medzi lekárom vyšetrujúcim „bežný“ zdravotný problém v ambulancii, a pokladníčkou pri pokladni v predajni potravín?

Dvakrát by som nepovedal, že keby terajšia vláda v demisii dostala ZA TO prisľúbené „demokratické“ predĺženie svojho bačovania o ďalší rôčik-dva, dokázala by sa nadchnúť aj myšlienkou usporiadať kvôli tomuto problému trebárs ďalšie REFERENDUM.

P.S.: Dúfam, že sa nenájde viťúz, ktorý mi v diskusii odporučí nasadiť, pri pohybe na verejnosti – okrem respirátora ešte aj psí náhubok, aby som „nepyskoval“.

Kurilovská nechápe

02.03.2023

Dnes večer (2.3.t.r.) ma, pri sledovaní televíznych novín, priam zdvihlo zo stoličky vyjadrenie rektorky Akadémie Policajného zboru Lucie Kurilovskej, že – parafrázujem – ona nechápe (!), ako sa TO mohlo stať… Pozrime sa, ako udalosť podáva, napríklad, https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/658779-na-policajnej-akademii-v-bratislave-instruktor-postrelil-studentku/ : Na [...]

Galileov odkaz

15.02.2023

Pred 459 rokmi – 15. februára 1564 – sa v Pise, talianskom meste preslávenom naklonenou vežou, narodil jeden z najvýznamnejších mysliteľov doby Galileo Galilei (1564 – 1642). Dnes uznávaný ako jeden zo zakladateľov modernej vedy, založenej na experimentovaní a systematizácii takto získaných poznatkov. Galileo bol nápaditý a všestranný vedec. Ja [...]

Predčasné (poreferendové) voľby. – „Kde je zakopaný pes?“

22.01.2023

Tak sme zase raz na Slovensku absolvovali jedno neúspešné referendum. Edko Heger je šťastím celý bez seba. Nepochybujem o tom – videl a počul som ho dnes opäť v televízii „drmoliť“ jeho utkvelé mantry, a to tempom, ktoré sa už nápadne začína podobať na „rýchlu“, ústretovú reč predsedu NR SR kedykoľvek pred televíznymi kamerami. Edko [...]

Zámocká, Michal Šimečka

Šimečka z PS: Rokujeme so Spišiakom, nerokujeme s Hamranom

23.03.2023 23:09

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka potvrdil rozhovory s bývalým policajným prezidentom Jaroslavom Spišiakom.

Ukrajina, vojna

Prečo (ne)podporujeme Ukrajinu? (Výsledky diskusie)

23.03.2023 20:00

Téma vojny na Ukrajine v spoločnosti rok po začiatku konfliktu stále silno rezonuje. Na čom sa teda na základe výsledkov diskusie zhodneme a kde vidíme priestor na pokračovanie?

cencúľ, zima, mráz, ľad

Malý zázrak. Lekári z B. Bystrice zachránili muža, ktorý mal teplotu len 22 °C

23.03.2023 19:51

Lekári Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici zachránili ťažko podchladeného pacienta so zástavou srdca využitím mimotelovej oxygenácie (ECMO).

Charles Michel, António Guterres

Miliardy sú na stole. Je Európa pripravená na vojnovú výrobu?

23.03.2023 18:33, aktualizované: 22:16

Slovensko je za to, aby Európska únia vynaložila ešte viac peňazí na vojenskú podporu Ukrajiny. Na summite EÚ v Bruselu to uviedol premiér Eduard Heger.

cudzis

Nezávislý, realisticky zmýšľajúci "voľnomyšlienkár", s úprimným záujmom o čo najdokonalejšie a najnázornejšie pochopenie (fyzikálneho) usporiadania objektívnej reality (sveta). Vyznávač hesla: Do nového tisícročia s novými myšlienkami!Svojimi myšlienkami nemám zámer nikoho urážať, chcem ho iba donútiť, aby sa nad nimi zamyslel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 39
Celková čítanosť: 129859x
Priemerná čítanosť článkov: 3330x

Autor blogu

Kategórie