Založ si blog

O pánovi, ktorý nekecal (nekecá)

Prepínajúc včera (rôzne) televízne programy, v ktorých sa (ale) do omrzenia opakujú poväčšine len otravné reklamy so slaboduchými kecami o politike, som zrazu – okolo 21:30 hod. natrafil na kanál TV JOJ24, kde práve bežala relácia ZDRAVIE.

Bol to rozhovor o črevnom zdraví, v hlavnej úlohe s naslovovzatým odborníkom, ktorému „sekundovala“ moderátorka; pred kamerou tam nebol nikto viac.

V prvej chvíli som mienil pokračovať v nekonečnom zúfalom prepínaní programov, v snahe naďabiť na čosi zaujímavé (alebo aspoň „záživné“). Ale živý prejav onoho odborníka, ktorý mal pred menom i za menom po dva tituly, ma primäl na chvíľu sa v „žhavení“ televízneho ovládača zastaviť. Relácia už síce bežala, ale aspoň som ju dopozeral až do konca, niekedy okolo 22. hod.

Zo všetkých tých titulov, ja osobne, som prisúdil tomu odborníkovi predovšetkým titul „p.“ – totižto „pán“, (resp. pán Kužela).

Podľa môjho osobného názoru, jeho oprávnenie predstavovať sa verejnosti ako doc. MUDr. Ladislav Kužela, PhD, MPH je, v porovnaní s formou jeho nenúteného a zároveň pútavého vystupovania pred kamerou, takmer (ja tomu hovorím) „šuvix“. – Pán Kužela totiž hovoril k téme zažívania (trávenia) s osobným zaujatím, jedinečne vyvažujúc odbornú argumentáciu s jej až, povedal by som, geniálne zvoleným zjednodušovaním pre laickú verejnosť. Aby bol jeho výklad pre televízneho diváka pútavý a aby bol preňho zároveň aj zdrojom cenných informácií.

Pani moderátorka, ktorej meno som sa (v sledovanom zbytku relácie) nedozvedel, mu bola dôstojným partnerom.  

To sa dnes v televízii, zamorenej hoaxami a účelovými kecami (najmä o politike), len tak často nevidí.

Preto som si dovolil nadpísať tento svoj „názorový“ článo(če)k – ako zvykne často písavať istý bloger „ferro“ – titulkom, ktorý tvrdí, že „pán nekecal“. S tušením, že pán Vladislav Kužela ani inokedy nezvykne „tárať do vetra“.

Za toto som sa rozhodol, aj takouto formou, mu verejne poďakovať. – Ďakujem, pán docent.

A ďakujem aj pani moderátorke. – Kiež by bolo takýchto, obsahovo podobne cenných a excelentne zvládnutých, programov v našich televíziách (podstatne) viac!

Do pozornosti (prípadných) diskutérov

Keďže neviem reagovať na diskusné príspevky čitateľov v diskusiách k článkom na blogoch Pravda.sk, odpovedám diskutérom k mojim blogom tým spôsobom, že svoje odpovede pripájam na koniec jednotlivých blogov pomocou možnosti „upraviť článok“. Preto záujemcovia o prípadnú odpoveď na svoje diskusné príspevky, nech ju hľadajú na konci textu predmetného blogu.

Ďakujem za porozumenie.

Odpoveď pre diskutéra s nickom „olitat“ :

Veľmi pekne vám ďakujem za „nevyžiadanú radu“ ako sa dostať do diskusie k článkom na blogu, vážená pani „olitat“.

Keď som išiel podľa vášho návodu, narazil som na problém „heslo“. Neviem nájsť, kde som si ho poznamenal, hoci logika veci mi navráva kde by som ho mal mať uložené. Veď pri svojom veku zabúdam juž aj na dôležitejšie veci. Priznal som teda farbu, že som heslo zabudol. Odpoveďou mi bolo, že vraj nové vygenerované heslo mi poslali na moju e-mailovú adresu. Ale zatiaľ akosi nedošlo. Využívam teda svoj zavedený postup – odpoveď  cez „úpravu článku“.

Možnosť diskutovať sa stala pre mňa naliehavejšia (až naliehavá) z dôvodu znepokojujúceho obsahu najnovšieho článku blogera Juraja Paškuliaka – Temno. Ak by sa blížilo k pravde to, čo naznačili v diskusii pod týmto článkom doterajší diskutéri… Chcel by som tomuto pánovi čosi povedať. Vzhľadom na terajšie svoje (nulové) možnosti debatovať na Pravde.sk, budem to musieť pravdepodobne vyriešiť tak, že svoje „rozumy“ pretlmočím pánu Paškuliakovi osobitným článkom; pravdepodobne ešte dnes. Pretože tie „poznámky“ diskutérov, ktorí zareagovali na jeho článok (a ak správne tušia), pán Paškuliak – s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote – vníma len ako slová, slová, slová… a nič iné ako len slová. Proste, lacné „bláboly“.

P.S.: Ešte ma napadlo poprosiť vás, ak by ste boli taká láskavá, aby ste pretlmočili túto informáciu do diskusie pod článkom Temno. (Napokon – mohol by to urobiť aj ktokoľvek iný.) Ďakujem.

Predčasné (poreferendové) voľby. – „Kde je zakopaný pes?“

22.01.2023

Tak sme zase raz na Slovensku absolvovali jedno neúspešné referendum. Edko Heger je šťastím celý bez seba. Nepochybujem o tom – videl a počul som ho dnes opäť v televízii „drmoliť“ jeho utkvelé mantry, a to tempom, ktoré sa už nápadne začína podobať na „rýchlu“, ústretovú reč predsedu NR SR kedykoľvek pred televíznymi kamerami. Edko [...]

Ad.: Klimatické zmeny (agud,15.1.2023)

16.01.2023

Predmetný blog končí otázkou: „Existuje vedecká štúdia, ktorá by spochybňovala moje tvrdenie?“ Ale otázka je prednesená aj na inom mieste textu. Odpoveď je prostá. – Na tamojšie názory blogera, podané s priam suverénnou bohorovnosťou, nie je potrebná žiadna vedecká štúdia. Predosielam, že nie je mojím úmyslom urážať blogera s nickom „agud“. Skôr [...]

Ducký bol asi vládnym „bielym koňom“

13.01.2023

11. januára t.r. uplynulo 24 rokov od jeho zavraždenia neznámym strelcom. Tento HZDS-ák pôsobil v období rokov 1989 – 1990 ako minister priemyslu a v rokoch 1993 – 1996 vo funkcii ministra hospodárstva SR. Ako riaditeľ Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) si v r. 1996 dovolil maličkú nehoráznosť – vystavil tzv. Duckého zmenky, pričom dodnes nie je [...]

petr pavel

Pavel nechce úradovať z hradu, obáva sa odpočúvania

02.02.2023 17:57

Novozvolený český prezident žiada v priestoroch Pražského hradu bezpečnostnú kontrolu.

Robert Kaliňák

Kaliňák považuje svoje obvinenie za absurdné a smiešne. Z polície nám chodia obálky s USB kľúčmi a fotografiami

02.02.2023 17:40

„Je pravda, že týmito nezákonnými obvineniami sa ma neustále snažia pozvať naspäť do politiky, ale zatiaľ som ešte odolal,“ hovorí v rozhovore Robert Kaliňák.

Russia Stalingrad Battle Anniversary

Putin v Stalingrade. Z koho bude Paulus?

02.02.2023 17:36

"Znova nám hrozia nemeckými tankami Leopard s krížmi na korbe," načrtol historickú paralelu na výročie Stalingradskej bitky šéf Kremľa.

Bystrík Mucha, Automobilové opravovne MV, Banská Bystrica

Pozreli sme sa, ako sa vyrábajú nové "ŠPZ". Zmizol z nich okres a štát ušetrí milióny

02.02.2023 17:30

Takmer štyritisíc áut už na Slovensku jazdí s evidenčnými číslami, na ktorých nie je skratka okresu.

cudzis

Nezávislý, realisticky zmýšľajúci "voľnomyšlienkár", s úprimným záujmom o čo najdokonalejšie a najnázornejšie pochopenie (fyzikálneho) usporiadania objektívnej reality (sveta). Vyznávač hesla: Do nového tisícročia s novými myšlienkami!Svojimi myšlienkami nemám zámer nikoho urážať, chcem ho iba donútiť, aby sa nad nimi zamyslel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 114409x
Priemerná čítanosť článkov: 3178x

Autor blogu

Kategórie